כל מה שרציתם לדעת על ארונות 

הם גדולים, הם מעוצבים והם מהווים חלק מרכזי מחוויית המגורים שלכם: ארונות הם ממוצרי הבית שאתם צריכים לדעת לפרטי פרטים כיצד לבחור. לכן, לפני שתצאו לדרך – מומלץ לקרוא את המידע שלפניכם על מנת לפלס לעצמכם את דרך המלך לרכישת ארונות. התקני אחסון כה גדולים וכה יקרים מצריכים ידיעה של מסיחים אשר התעלמות מהם עכשיו לא תוכל להיות מתוקנת.

צבע הארון – קריטי ולכן חייב להיבחר בקפידה

לא מומלץ לבחור ארון על פי תווי גוון כלליים בחדר. למשל, אם החדר שלכם הוא חדר עץ, הסתכלות על קטלוג והסקה שארון העץ הכפרי היחיד בחנות הוא זה שיתאים לחדר שלכם היא דרך שגויה לבחור ארון. די בכך שה- 'משורר' התכוון לעץ מסוג מסוים (למשל אלון מבוקע), ואצלכם בבית העץ הוא בכלל בוק כתום, ואתם תמצאו את עצמכם עם קוקטייל שלא תצליחו לצאת ממנו; חנות הארונות לא תאפשר לכם להחליף את המוצר אחרי שנעשתה הובלה. הדבר נכון גם בבחירת הארונות לבנים "כי הבית מודרני ולכן הצבע מתאים" ובכל מקרה אחר של בחירת צבע. אתם צריכים לדעת בדיוק מה יש לכם בחדר הביתי, ואם אתם לא בטוחים, תתקשרו לאדריכל או לקבלן ותשאלו אותם במדויק. לחילופין, ניתן לבחון את החדר עם תמונה ולהשוות אותה בהדמיית מחשב מול דגמי ארונות. גם אז, כדאי ליצור קשר עם צוות המוכרים לפני הקנייה ולשאול אותם מהו בדיוק הגוון שראו עיניכם, כולל מידת כהות ובהירות. אם ישנה אפשרות, כדאי לבקר פיזית בחנות על מנת לראות איך הארונות נראים במציאות.

אופן פתיחת הארון המומלץ בכל מצב

ישנם 3 מקרים של הצבת ארון בחדר: בחדר שינה גדול, בחדר שינה קטן או בחדר ארונות. כשמדובר על חדר שינה גדול, הבחירה חופשית יחסית, אולם גם אז – מומלץ לשמור כמה שאתם יכולים על הגודל המקורי ולא להקצות נפח לעובי הארון שלא לצורך. בארון פתיחה – ניתן לבקש הזמנה של ארון ממועט נפח (למשל 54 או 57 ס"מ), ובארון הזזה זה לא ניתן, כי הסטנדרט הוא 60 ס"מ, אבל הוא עצמו ארון חסכני בשל דלתותיו החד ממדיות. בחדר קטן הכי מומלץ לשים ארון הזזה, משום שההפרש בין נפח 54 או 57 ס"מ לבין נפח 60 ס"מ זניח לעומת מה שתקבלו מהדלתות החד ממדיות. בחדר ארונות מומלץ לשלב את שניהם בהתאם למקום הקיים בו, וכך שכל דלת בכל ארון תיפתח בשלמותה.
 

עיצובי מיוחדים על ארונות

ניתן לבחור עבור ארונות הדפסות שונות המעבות את העיצוב: איורי ילדים, תמונות אבסטרקטיות, גרפיקה ממוחשבת, מראה שקופה או צבעונית, ועוד. מומלץ לבצע את הבחירה בהתאמה לעיצוב החדר ובהתאם להעדפותיכם האומנותיות. בהצלחה!