חדרי עבודה וספריות

עובדים מהבית? עיקר העבודה מול המחשב והספרים? אתם זקוקים לחדרי עבודה וספריות מהמעלה הראשונה! בין אם אתם סטודנטים ל- 3-7 השנים הקרובות, ובין אם המקצוע שלכם לחיים הוא מקצוע אורייני, חדרי עבודה וספריות איכותיים חשובים מאד לתפקוד היומיומי שלכם כאשר אתם עובדים. אתם צריכים מקום לאחסון קלסרים, מחברות, ופנקסים שונים, ובמידה ויש לכם ספרים או אוגדנים עבי כרס בתפוצה רחבה – גם כוננית ספרים גדולה אשר בה תוכלו לאחסן את כל המידע. במאמר זה נלמד אתכם כיצד לבדוק דגמים של חדרי עבודה וספריות ולפסוק האם הם מתאימים לצרכים שלכם.

האם אתם מבלים זמן רב מול השולחן שלכם או שמא עבודתכם מתבטאת בשינוי המיקום?

יש חשיבות גדולה להבדל בין שני המקרים, שכן במקרה הראשון – אם עיקר היום שלכם הוא מול השולחן, תצטרכו לדאוג שהשולחן שלכם יהיה יותר מעוד מעמד לכתיבה או הקלדה, אלא מכונת אחסון לכל הציוד המשרדי שלכם. במקרה זה מומלץ לבחור בשולחן מגירות שיש לו גם מדפים עילים המתחברים אליו מהראש – כלפי מעלה. לעתים – נמכרים שולחנות עם כונניות ספרים שלמות המחוברות אליהם בדרך זו.

לעומת זאת, במידה והמקצוע שלך הוא עיוני אך כולל שינויי מיקום – למשל מורה שנע בין בית הספר לעבודות הבית, רצוי לבחור בשולחן עבודה גדול יותר על מנת שיהיה יותר מקום על בסיסו, וסט מדפים נפרד. השוני הזה נובע גם מכך שלמורה, בדרך כלל, יש צורך ביותר חומרי אחסון מודפסים מאשר עובד בתחום העיון או ההגות שאינו מורה, ורק בסטים נפרדים ניתן לאחסן כמות חומרים מעין זו.

האם עבודתכם מתבטאת בעיקר במחשב או בעיקר מול חומרים מודפסים?

במידה ורוב העבודות שאתם מבצעים הן עבודות מחשב, רצוי שכסא חדר העבודה שלכם יהיה עם גובה מתכוונן ומשענת טלסקופית על מנת שניתן יהיה להנמיך את הכסא כך שלא יהיה גבוה מהמחשב ויגרום לפזילה או בעיות גב. לעומת זאת, אם עבודתכם מתבטאת בעיקר מול הכתובים חשוב לבחור בכסא שגובהו ביחס לגובה השולחן יהיה לכם נוח, ושיכיל ריפודים אשר אתם חשים ברווחה כאשר אתם יושבים עליהם, בייחוד אם מדובר בישיבה לאורך זמן רב.